top of page

איך לתכנן טיול לפיליפינים?

כל ההצעות למסלולים בין האיים

בגדול, כלל האצבע בפיליפינים אומר: תסתכלו על המפה (גוגל או או כל מפה אחרת של הפיליפינים), תמקמו את האיים שבא לכם להיות בהם ותתכננו ממזרח למערב או להיפך, כאשר 2 שאלות עומדות בפניכם -

איפה תרצו לסיים את הטיול?

לרוב זה יהיה בטן גב באל נידו או בבורקאי

ואיפה תעדיפו להתחיל -

לרוב במנילה או בסבו (כי שם נמצאים שדות התעופה הבינלאומיים).

 

מטרתכם היא להקטין מעברים כדי לבלות יותר ביעדים ופחות בטיסות/טרייסיקלים ושאר דרכי תחבורה מציקות. אם אתם בטיול שהתקציב בו לא מאוד מוגבל, אני ממליצה בחום על טיסות ישירות, כמה שיותר לחסוך נסיעות בדרכי עפר (ורוב הדרכים בפיליפינים הן דרכי עפר - גם אם במפה נראה שלא).

יש שדות תעופה קטנים וחברות תעופה קטנות שמפעילות טיסות בין יעדים ישירים כמו חברת Air Swift. מוזמנים לבדוק טיסות דרך Kiwi.com, שמוצאים לפעמים טיסות שקשה למצוא בSkyScanner. להלן מספר מסלולים שמטיילים המליצו עליהם, מוזמנים להיעזר בהם לתכנון הטיול שלכם.

מציעה לכם להציץ קודם ביעדים השווים ולבחור כמה זמן תרצו להיות בכל מקום על פי האטרקציות שהוא מציע.

לאחר מכן להסתכל על המפה ולבחור את המסלול בו תרצו לנסוע ולחפש טיסות ישירות בתאריכים שבהם החלטתם לטייל.

ברגע שהכל מוכן, תזמינו את המלונות השווים עם אפשרות לביטול כך שתוכלו להיות גמישים אבל תהיה לכם גם אופציה טובה לישון בה - למשל,

בבורקאי מומלץ מאוד לישון ממש על החוף בתחנות ולא על הכביש הראשי - שם יש בלאגן ורעש מהשיפוצים.

באל נידו תבחרו לכם איזור שמתאים לכם, אם זה קרוב לטיולים במרכז העיר, או באחד החופים המרוחקים יותר עם הריזורטים, ואלי בכלל אתם בירח דבש ורוצים להתפנק בריזורטים המטורפים לחלוטין על המים באי פרטי.

בבוהול תחשבו אם תרצו לישון במרכז העיר באלונה ביץ' איפה שיש קצת אלטרנטיבות למסעדות וברים (עד השעות הלא מאוחרות) או לישון באחד החופים היפים והמעט מרוחקים כאשר אתם די מבודדים מהמרכז.

 

כל החלטה שתבחרו בסוף תהיה נתונה ל-2 מצבים שעל אחד יש לכם שליטה ועל השני פחות:

מזג האויר ומצב הרוח שלכם.

תזכרו שאתם בטיול ושגם כשלא הכל נראה כמו שרציתם או ציפיתם, יכולות לצאת מזה תוצאות מדהימות אף יותר, אולי תגלו דברים שלא ידעתם ותמצאו מקומות שלא תכננתם להגיע אליהם ונופים שלא חלמתם עליהם. אולי מזג האויר יהיה סוער אבל אתם תהיו מכורבלים בשמיכה ותחשבו איזה כיף לכם שאתם בטיול בקצה השני של העולם, ומחר אולי יהיה מזג אויר יפה.

 

תאכלו טוב, תישנו במקומות קסומים שבארץ היו עולים לכם פי 4 ותהנו מהשותפים שלכם לטיול. יאללה לפיליפינים!

הצעות לתכנוני נסיעה לפיליפינים

7 שבועות בפיליפינים:

מנילה-בורקאי-סבו-מלפקסוואה-אוסלוב-מואלבואל-בוהול-שיריגאו-קמיגין-פוארטו פרינססה-קורון-פורט בארטון-אל נידו-חזרה למנילה ואז הצפון

מסלול עמוס אבל אפשרי.

 

6 שבועות בפיליפינים:

מנילה-בורקאי-סבו-אוסלוב-מואלבואל-שירגאו-קמיגין-פורטו פרינססה-קורון-פורט בארטון-אל נידו-חזרה למנילה

מסלול סבבה ומאפשר להישאר בכל מקום מספיק זמן.

חודש בפיליפינים:

מנילה-בורקאי-סבו-בוהול-ואל נידו

3 וחצי שבועות:

אל נידו-פורט ברטון-בוהול-קמיגין (ניתן להוסיף גם את בורקאי/בנאווי או את מפלי פנגסחן והר הגעש טאאל כטיולי יום ממנילה)

אפשרות נוספת: בנאווי-בורקאי-סבו רק לקניונירינג וכרישים-אל נידו-פורט ברטון

3 שבועות בפיליפינים (אידיאלי לפעם ראשונה בפילילפינים):

צפון בבנאווי-פלאוון ואל נידו-בוהול (ניתן להחליף את אחד היעדים עם בורקאי)
אפשרות אחרת: 4 או 5 ימים קמיגין-5 ימים בורקאי-4 או 5 ימים אל נידו-בין 3 ל5 ימים מנילה (מפלים, טיולי יום וקניות). ניתן להוסיף גם את מואלבואל.

ועוד אופציה: בנאווי (עד בטאד)-מנילה-קמיגין-שירגאו-סבו

מנילה->טיסה לשירגאו/בורקאי->טיסה לסבו->נסיעה למואלבואל->נסיעה חזרה לסבו->טיסה לפלאוואן (אל נידו+קורון)

מואלבואל (אפשר כטיול יום מסבו)->בוהול->אל נידו+קורון->בורקאי

מנילה- שירגאו – סבו (מעבר) – בוהול – סבו (מעבר) – בורקאי – קאוואיאן – אל נידו – קורון – מנילה (אינטנסיבי)

סבו – מוהלבוהל – בוהול/בורקאי – שירגאו – פאלאוואן (אל נידו וקורון/בורקאי) – מנילה

שבועיים וחצי לזוג בפיליפינים:

מנילה- שירגאו- פאלאוואן

שבועיים טיול משפחות בפיליפינים:

מנילה-בנאווי-הר טאאל והמפלים-בורקאי-בוהול

2 יעדים בפיליפינים:

מנילה+בורקאי/פלאוון+בורקאי

3 יעדים בפיליפינים:

מנילה-בורקאי-בוהול-מנילה

מנילה-בורקאי-סבו

פלאוון-סבו-בורקאי

טיולי יום במנילה:

הר טאאל

ריזאל פארק (pasay MOA)

הר הגעש טאגאיטאי

טיפ חשוב:
באל נידו כדאי לסגור מלונות מראש, אם רוצים להשיג מלון שווה. מוזמנים להציץ בשלושת האתרים המובילים להשוואת מחירים למלונות במזרח: Booking.com, Agoda.com, HotelsCombined.

לרשותכם סרטון של סער קארה בנושא מעברים, סדר נסיעות וטיסות בפיליפינים: 

תחבורה ודרכי מעבר בפיליפינים -

או: המעברים הידועים לשמצה במדינת האיים האהובה

מעברים בין איים ואטרקציות נחשבים לאימת המטייל בפיליפינים. מי שחשב שהוא הגיע למדינה מערבית עם כבישים סלולים, טועה בגדול. אמנם ברגע שמגיעים למקום מסויים, הוא גן עדן עלי אדמות, אבל המעבר וההגעה לאי יכולה להיות מסורבלת ולעייף גם את הקשוח שבקשוחים. תבואו עם הרבה סבלנות וכדורי פראמין לבחילות ואתם מסודרים. אל תתנו למעברים לעצור אתכם מלבוא למדינה הקסומה הזאת. תבואו מוכנים ותוסיפו ימי מעבר והתאוששות. אל תתכננו את הימים שלכם כימי נטו אלא הוסיפו על כל יעד יום הגעה ויום התאקלמות. אל תרוצו ממקום למקום, תהנו מכל יעד עד הסוף. אם אתם יודעים שאתם אנשים שקשה להם עם נסיעות, צמצמו את כמות היעדים שתכננתם למינימום ההכרחי ותעשו יותר בכל יעד, במקום לקפץ בין איים.

להלן פירוט על טיסות ודרכי תחבורה וגם הצעות לתכנון נסיעה. תהנו!

טיסות

ישנן 3 חברות תעופה מרכזיות בפיליפינים - Air Asia, Cebu Pacific, Philippine Airlines - שלושת החברות הללו הן לא בדיוק החברות המובילות בעולם בתחום התעופה, אבל הן עושות את העבודה. הטיסות קצרות וסה"כ אין הרבה התעסקות.

כמה דברים שכדאי לדעת: אם באתם עם מזוודה של מעל ל-7 ק"ג, תצטרכו לשלם overweight, יש שיגיד שהם הצליחו להתחמק ושוויתרו להם על כמה ק"ג עודפים, אבל בגדול, התשלום על משקל יתר קטן משמעותית כשקונים אותו מראש, ואז גם אין עם מה להסתבך. עלות משקל יתר בשדה התעופה היא כ-4$ לקילו, וזה המון כשבאים עם איזור ה-20. בפעם היחידה שלא מצאנו איך לשלם על אוברווייט (בטיסה של פיליפין איירליין), העלות של התוספת בשדה התעופה עלתה לנו כמו כרטיס הטיסה. בקיצור, לא שווה. או שתטוסו עם מזוודה קלילה, או שתשלמו על משקל יתר מראש ותחסכו לכם כאב ראש מיותר.

באייר אסיה, אין בעיה להוסיף את משקל היתר בעת ההזמנה אונליין. בפיליפין איירליין - לא ניתן להוסיף, אלא ביצירת קשר איתם, ועד 4 שעות לפני הטיסה. צריך להגיע לסניף שלהם או לנסות ליצור איתם קשר במייל מספיק זמן מראש. באופן כללי פיליפין איירליין היא לא חברה מומלצת במיוחד. את רוב הטיסות שלנו עשינו עם אייר אסיה והיינו די מרוצים. הטיסה היחידה שלקחנו עם פיליפין הייתה קשוחה ופחות נעימה, וכן התשלום על משקל היתר לא הוסיף להרגשה.

באייר אסיה, לא ניתן לקנות כרטיס אונליין פחות מ-4 שעות לפני הטיסה. ניתן להגיע לשדה התעופה ולקוות שיהיה מקום וכרטיסים, אבל לא ניתן להזמין ברשת וגם לא דרך הטלפון 4 שעות לפני הטיסה.

תמיד תביאו איתכם כסף מזומן (לפחות 500 פזו) לפני ואחרי ההמראה והנחיתה. יש מיסים של שדה התעופה שחייבים לשלם במקום כשמגיעים. אין דרך להתחמק מזה, אז אין טעם לנסות. המיסים יכולים להגיע ל250 פזו לאדם ואולי אפילו יותר, כתלות בשדה התעופה.

הרבה טיסות זולות יותר ככל שמקדימים את זמן ההזמנה. החסרון בהזמנה מראש הוא חוסר ספונטניות והתאמה לצרכים המיידיים שלכם, אם לא טוב לכם במקום מסויים או שמיציתם, והזמנתם מראש את הכרטיסים, לא בטוח שתוכלו להזיז אותם ולא בטוח שהזזה כזאת תהיה בחינם.

להלן מספר מעברים מרכזיים בין האיים השונים בפיליפינים:

ממלפאסקווה לסבו

מעברות למאיה+נסיעה של 4-5 שעות לסבו. 

מפווארטו פרינססה לאל נידו

וואן בעלות 500 פזו לאדם

הדרך הכי מהירה תהיה באופנוע - אך זו גם דרך מסוכנת ומלאת מהמורות. את האופנוע ניתן להשאיר באל נידו, אם מסכמים מראש. לא מומלץ. 

מבנאווי לסן חואן

אוטובוס לבאגיו. מבנאווי לבאגיו יוצא אוטובוס כל יום ב17:30, וואן מ7:30 בבוקר כל שעתיים. לוקח 6 שעות להגיע לבאגיו. ב16:00 יש אוטובוס שלוקח 9 שעות (נוסע רק בדרכים ראשיות ובלי קיצורים).

מבאגיו לוקחים אוטובוס למנילה. האוטובוס מבאגיו למנילה נוסע כל היום רצוף בהפרשים של שעה שעה וחצי, הנסיעה אורכת שעתיים, צריך לבקש מהוואן שיוריד אתכם במקום שממנו יוצא האוטובוס לסאן חואן. כדי לחזור חזרה למנילה, ניתן לנסוע באוטובוס לילה.

 

איך להגיע ממואלבואל לסיקיהור (דרך דומאגטי)

אוטובוס צהוב של חברת Ceres ממואלבואל לבאטו (בערך שעה)->

טרייסיקל לנמל לילוואן->

מעבורת לדומגטי (בין שעה לשעה וחצי) - שעות יציאה של המעבורת 

שעות יציאה של המעבורת ->

טרייסיקל לנמל אחר (של דומגטי סיקיהור) בדומגטי->

מעבורת לסיקיהור  שעות יציאה של המעבורת

 

אופציה נוספת היא לחזור עם האוטובוס-> לסבו סיטי

ומשם לקחת מעבורת או טיסה-> לדומגטי

ומשם מעבורת-> לסיקיהור: שעות של המעבורת

 שעות יותר אמינות (בד"כ) של חברה אחת מתוך כמה שמפעילות את המעבורות

איך להגיע מסיקיהור לאל נידו:

חוזרים עם המעבורת לדומגטי->

משם מעבורת לסבו סיטי->

שם לוקחים מונית מהאיזור של המעבורות לשדה התעופה של סבו-> 

משם הדרך הכי טובה ומהירה היא לטוס ישירות מסבו סיטי לאל נידו דרך חברת Air Swift שמפעילים טיסות ישירות לאל נידו. ממליצה בחום לחסוך את כאב הראש של הטיסות ה"רגילות" שבעצם כוללות טיסה למנילה ומשם לפווארטו פרינססה ומשם וואן של 6 שעות בדרכים עקלקלות לאל נידו.

נסיעה לצפון לוזון

להרחבה על הנסיעה לטרסות האורז של בנאווי - לחצו כאן (תחת 'על הטראק')

 

bottom of page