top of page

אחד עשר דברים שכדאי לדעת לפני שטסים


אז... למה בכלל לנסוע לפיליפינים?

מה יש שם שכל כך מרגש?

זה יעד שיתאים לנו לירח דבש?

איך להתכונן לטיול?


טיסה לפיליפינים - ההתרגשות בשיאה


שניה לפני שאתם קונים כרטיס בכמה מאות (אם לא אלפי) דולרים, כדאי שתדעו כמה דברים חשובים על המקום אליו אתם נוסעים:


1. הפיליפינים אנשים מדהימים. כנים מאוד, אכפתיים, ומסבירי פנים לתייר

2. בפיליפינים יש עוד אטרקציות מלבד חופים, אבל להודות על האמת, רובן כן בחופים. ככה שאם אתם לא חובבי ים ושמש, מקומכם לא בפיליפינים.

חוף ווייט ביץ', בורקאי

3. הישראלים החלו לגלות את הפיליפינים בשנים האחרונות, זה לא הודו, לא תאילנד, אבל יש איזורים שתמצאו את עצמכם מדברים עברית ושומעים עברית מכל עבר (לדוגמא, מקום קסום בשם אל נידו).

4. יש בפיליפינים מעל 7000 איים, זה לא אומר שלכל אי אפשר טכנית להגיע, בטח שלא בקלות. דרכי התחבורה בפיליפינים די קשוחות, אולי אפילו קשוחות מאוד. לא תמיד תעדיפו לראות יעד נוסף בתמורה לנסיעה קשוחה נוספת.

נסיעה בטרייסיקל - צפוף וקופצני

5. הפיליפינים לא יעשו טוב למי שיש לו מחלת ים. האמת, לא בגלל הים. כל נסיעה בג'יפני/וואן/טרייסיקל היא כמו סירה בלב ים, וקשה יותר מנסיעה במעבורת בין האיים. רוב האטרקציות יכולות אף הן לגרום למחלות ים לסובלים - באגיז, ATV, סירות פארו.

פארו סיילינג (סירות קטמרן) בבורקאי

6. אפשר לטייל בפיליפינים בכל תקציב, מתקציב של תרמילאי אחרי צבא ועד לטיול האנימון מפנק. חשוב להתאים את הטיול והציפיות לתקציב. קחו את סך התקציב שתרצו לשלם, חלקו אותו במספר הימים שלכם וגלו מה בערך תקציבכם היומי. לפי התקציב, תוכלו להחליט אם מקום מסויים יקר לכם מדי, או שתוכלו לעלות ב7 רמות בתמורה לסכום סמלי אותו אתם מוכנים לשלם (כי הוא עומד בתקציב).

טיפ חשוב: יש מקומות שבהם אין כמעט דרג ביניים של דיור (וגם מה שיש נחטף מהר) ותוכלו למצוא את עצמכם בדיור תרמילאי או בתקציב טיפה מוגזם רק בשביל להישאר באיזורים האטרקטיביים. ההחלטה האם להישאר באיזורים האטרקטיביים ולאן לכוון מבחינת דיור, אינה החלטה גורלית. אם גיליתם שאתם ממוקמים רחוק מדי ובא לכם לעבור למרכז העניינים, קחו את החפצים ותעברו. יש סיכוי שאפילו ישחררו אתכם מהתחייבות במלון אם תדברו יפה ותסבירו למה אתם בוחרים לעזוב.

מלון Henann באלונה ביץ', בוהול

7. יש משמעות גדולה למיקום בפיליפינים. מיקום מרכזי יחסוך לכם נסיעות מטרידות רבות לאטרקציות ולמסעדות במרכז העיר. מיקום פחות מרכזי, ישאיר אתכם בשלוות נפש ועם רוגע שלא תמצאו במרכז העיר. תוכלו להחליט בכל שלב בטיול - מה מתאים לכם כרגע, ולאן תרצו לכוון את עצמכם בימים הקרובים

8. התושבים בפיליפינים כמעט ולא מטיילים. חלק בגלל עוני, חלק בגלל שהם לא מכירים מקום אחר מלבד האי שבהם הם גדלו. עם זאת, שיחה קצרה עם בחור/ה מקומי נחמד, יגלו לכם מקומות מופלאים שלא נמצאים באף מדריך...או לפחות לא בזה שכולם קראו בדרך לשם.

9. חשוב לאסוף הרבה מידע לפני הטיול על מקומות שתהיו בהם ואיים שבהם תרצו לבקר, אין צורך להזמין הכל מראש כאשר מטיילים מחוץ לעונה, אבל כדאי שתמיד יהיו לכם תכניות מגירה למקרה שמזג האוויר לא יתאים לתכניות שלכם, או שהמקום שבניתם עליו תפוס.

10. בניגוד (חלקי) לסעיף הקודם, חשוב תמיד לשמור על מידה של ספונטניות וזרימה. הטיול בפיליפינים עלול להיות לא צפוי מהרבה סיבות: מזג אוויר הפכפך, חברה פחות נעימה, חוויה טובה יותר או פחות, מחלה כזאת או אחרת (לא עלינו) והתאמה בין הציפיות שלכם והמקום שנחתתם בו. אם מקום מסויים מרגיש לכם לא מתאים, וניסיתם למצות בו את החוויה, תמשיכו הלאה, לא קרה כלום אם התכנית המקורית השתבשה. תמיד יש סיכוי שהתכנית הבאה תפצה על הקודמת.

מסעדת 'דון ויטו' האיטלקית בבורקאי

11. אל תקשיבו לכל שטות שאומרים לכם. שווה לשמוע על כל יעד כמה דיעות לפני שמחליטים אם לנסוע או לא. מה שמתאים לאחד לאו דווקא מתאים לאחר והרבה פעמים החוויה באיזורים האלה תלויה בכלל בהרבה מאוד גורמים אחרים ולאו דווקא האטרקציה היא שהביאה לחוויה (מזג אוויר/חברה טובה/ מצב בריאותי)
Comentarios


אולי תאהבו גם את הפוסטים הבאים:
bottom of page